25
ינו
מופיע בקטגוריות: משפטים ותוייג:

 

אחת הרכישות המשמעותיות ביותר שכל אדם ממוצע במדינת ישראל מבצע, היא רכישת דירה. בעידן הנוכחי ובעיקר כאשר ממוצע הדירות אינו נופל ממיליון שקל, צריך כל אדם לגייס הון עצמי לקחת משכנתא לעשורים הקרובים. על פי רוב, רוכש אדם בממוצע דירה אחת במהלך חייו ועל כן הניסיון בתהליך רכישת דירות הוא לא רב וטעויות רבות יכולות להתבצע במהלך הדרך. כדי להימנע מטעויות שיכולות להיות גורליות, נכון להיוועץ בבעלי מקצוע וביניהם: שמאי מקרקעין, בדק בית, עו"ד מקרקעין וכיוצא בזאת. עורך דין מקרקעין שבשרותיו תעזרו, מסייע לכם לחתום על עסקה כשרה ומונע מכם ליפול בפח.

לרכוש דירה בבטחה

כאמור נכס (בין אם הוא מיועד למגורים ובין אם הוא מיועד להשקעה) הוא יקר ערך ויש להתייחס אליו בהתאם. טרם הרכישה יש לבצע בדיקות מקדימות אשר ימנעו עגמות נפש ובעיות משפטיות מורכבות אשר עלולות להתגלות רק לאחר החתימה. תפקידו של עורך הדין הוא לוודא מספר פרמטרים טרם החתימה על חוזה הרכישה ובין היתר: את המצב המשפטי של הנכס המיועד, לרבות רישום הנכס בלשכת המקרקעין, במנהל מקרקעי ישראל ובחברות המשכנות. במקביל יעיין עורך הדין בנסח הטבו המשויך לנכס, כמו גם באישור הזכויות וזאת בכדי לוודא כי הזכויות בדירה רשומות על שם המוכר ולא על שמו של אף גורם אחר.

בנוסף לאמור לעיל, יבחן עורך דין מקרקעין שעבודים שונים בחברות מגוונות וביניהן: מנהל מקרקעי ישראל, רשם המשכונות, לשכת רישום המקרקעין – טאבו ועוד. כל עוד קיימים שעבודים או עיקולים לטובת צד ג', עלולה עסקה זו להוות סכנה לרוכש. בנוסף חשוב לבדוק את נושא השעבודים והעיקולים בעירייה ובוועדה לתכנון ובניה. לעיתים ישנם חובות אשר רשומים על הדירה, לרבות חוב בגין היטל השבחה על הנכס ועוד. תפקידו של עו"ד מקרקעין הוא להגן על רוכש הדירה ולבדוק עבורו את כל הנדרש, על מנת שהרכישה תתבצע באופן חלק ולא יתגלו בעיות בשלבים מתקדמים ובטח שלא לאחר החתימה המיוחלת.

השאלה הנשאלת היא כיצד נכון לבחור עורך דין אשר יהיה מספיק מקצועי? כדי לא לבזבז זמן רב ואנרגיות על חיפוש עו"ד, כדאי לקבל המלצות ממכרים קרובים או רחוקים. ככל שתקבלו יותר המלצות, כך הבחירה תהיה קלה ומהירה יותר. כל המלצה אותה תקבלו, כדאי לגבות בהמלצות נוספות, דהיינו, אם המליצה חברה לעבודה על חבר של בעלה, שאלו עוד אנשים אודות עורך הדין המדובר ואל תסתמכו על המלצה אחת בלבד.

אפשרות התגובות סגורה.